Spotkanie Piast Gliwice kontra Radomiak Radom, wynik 2-3

W ostatniej kolejce Ekstraklasy doszło do zaciętego starcia pomiędzy drużynami Piasta Gliwice i Radomiaka Radom. Mecz, który odbył się 8 marca o godzinie 17:00 na Stadionie Miejskim, obfitował w emocje i niezwykłe zwroty akcji. Ostatecznie to Radomiak Radom wyszedł zwycięsko, pokonując Piasta Gliwice 3-2 w meczu, którego wynik na przerwę wskazywał na remis 1-1.

Ekstraklasa: Piast Gliwice - Radomiak Radom 2-3

Spotkanie pomiędzy drużynami Piast Gliwice i Radomiak Radom dostarczyło kibicom wiele emocji. Mecz odbył się na Stadionie Miejskim w ramach 24. kolejki Ekstraklasy. Sędzią głównym był Wojciech Myc z Polski.

Na samym początku meczu, w 5. minucie, L. Vušković z Radomiaka zdobył bramkę, dając prowadzenie gościom. Piast odpowiedział w 33. minucie, kiedy to P. Dziczek wyrównał wynik, ustalając go na 1-1 do przerwy.

Druga połowa była równie emocjonująca. W 57. minucie Leonardo Rocha ponownie wpisał się na listę strzelców, zdobywając gola dla Radomiaka i przywracając im prowadzenie 2-1. Jednak Piast nie zamierzał się poddać i w 60. minucie to Michael Ameyaw doprowadził do remisu 2-2, wykorzystując asystę Jorge Félix. Ostateczny cios dla gospodarzy zadał Lisandro Semedo, strzelając bramkę na 2-3 w 75. minucie.

Emocje sięgały zenitu nie tylko na boisku, ale również na trybunach, gdzie kibice gorąco wspierali swoje drużyny. Mimo starań Piasta, to Radomiak opuszczał boisko jako zwycięzca tego starcia.

Obie drużyny otrzymały kilka żółtych kartek. W drużynie gospodarzy ukarani zostali Michael Ameyaw (18'), Grzegorz Tomasiewicz (80') oraz Patryk Dziczek (87'). Natomiast w zespole gości żółte kartki zobaczyli Bruno Jordão (88', 90'), Vagner Dias (90') oraz Raphael Rossi (90').

Niestety, emocje sięgnęły zenitu w samej końcówce meczu, kiedy to Bruno Jordão z Radomiaka otrzymał drugą żółtą kartkę, a następnie czerwoną w 90. minucie.

Po tym spotkaniu Piast Gliwice zmierzy się kolejno z Puszczą Niepołomice, Legią Warszawa i Śląskiem Wrocław, natomiast Radomiak Radom czeka starcie z Jagiellonią Białystok, Puszczą Niepołomice oraz Rakowem Częstochowa.